Optiska fiberkablar används för att överföra data över långa avstånd i höga hastigheter. Till skillnad från traditionella kopparkablar använder optiska fiberkablar ljus för att överföra data, vilket gör dem snabbare och mer tillförlitliga. Dessa kablar finns i olika längder och konfigurationer för att passa olika tillämpningar. De är utformade för att tillgodose behoven hos företag som kräver höghastighetsdataöverföring. Med optiska fiberkablar kan du vara säker på att dina data överförs snabbt och säkert.

Filter

m
m
kr
kr
Deltaco - Nätverkskabel LC/UPC SC/UPC OS1/OS2 5m
Artikelnr. 5011247453 Tillv. art. nr. LCSC-85
  • Höger kontakttyp LC/UPC
  • Vänster kontakttyp SC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS1/OS2
13 kvar
169 kr
Ubiquiti Nätverkskabel LC LC 61m
Artikelnr. 5011185905 Tillv. art. nr. FC-SM-200
  • Höger kontakttyp LC
  • Vänster kontakttyp LC
  • Längd 61 m
Beställningsvara
1 669 kr
Prokord Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 1.0m SC/UPC enkelläge LC/UPC enkelläge OS1 1m
Artikelnr. 5011177976 Tillv. art. nr. OS1-LCSC-1
  • Höger kontakttyp SC/UPC enkelläge
  • Vänster kontakttyp LC/UPC enkelläge
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS1
+100 kvar
249 kr
Microconnect Nätverkskabel SC/UPC SC/UPC OS2 15m
Artikelnr. 5010879675 Tillv. art. nr. FIB224015
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp SC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS2
15 kvar
259 kr
Prokord Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 15.0M LC/UPC LC/UPC OM3 15m
Artikelnr. 5011177936 Tillv. art. nr. OM3-LCLC-15
  • Höger kontakttyp LC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 50/125 mikron
  • Standarder som följs OM3
+100 kvar
549 kr
Microconnect - Nätverkskabel SC/UPC enkelläge SC/UPC enkelläge OS2 5m
Artikelnr. 5011338422 Tillv. art. nr. FIB224005
  • Höger kontakttyp SC/UPC enkelläge
  • Vänster kontakttyp SC/UPC enkelläge
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS2
4 kvar
399 kr
Pro Optix Patch-kabel SC/UPC LC/UPC OS2 2m
Artikelnr. 5011126471 Tillv. art. nr. OS2-LC-SC-2M-P
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS2
6 kvar
489 kr
Deltaco LCSC-81 SC/PC LC/PC OS1/OS2 1m
Artikelnr. 5011105879 Tillv. art. nr. LCSC-81
  • Höger kontakttyp SC/PC
  • Vänster kontakttyp LC/PC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS1/OS2
48 timmar
449 kr
Prokord Fiber OS2 LC-LC 9/125 Simplex SM 5M UPC LC/UPC LC/UPC OS2 5m
Artikelnr. 5011311802 Tillv. art. nr. OS2-LCLC-5
  • Höger kontakttyp LC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS2
72 kvar
239 kr
Prokord Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 3.0M LC/UPC LC/UPC OM3 3m
Artikelnr. 5011177932 Tillv. art. nr. OM3-LCLC-3
  • Höger kontakttyp LC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 50/125 mikron
  • Standarder som följs OM3
Beräknat 2024-03-30
345 kr
Prokord Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 5.0m SC/UPC LC/UPC OS1 5m
Artikelnr. 5011177979 Tillv. art. nr. OS1-LCSC-5
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS1
+100 kvar
349 kr
Prokord Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 20.0M LC/UPC LC/UPC OM3 20m
Artikelnr. 5011177937 Tillv. art. nr. OM3-LCLC-20
  • Höger kontakttyp LC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 50/125 mikron
  • Standarder som följs OM3
14 kvar
619 kr
Prokord Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 15.0m SC/UPC LC/UPC OS1 15m
Artikelnr. 5011177981 Tillv. art. nr. OS1-LCSC-15
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS1
100 kvar
549 kr
Pro Optix - Patch-kabel SC/APC LC/UPC G.657.A2/OS2 2m
Artikelnr. 5011319968 Tillv. art. nr. OS2-SPX-LC-SC/APC-2M-P
  • Höger kontakttyp SC/APC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs G.657.A2/OS2
2 kvar
135 kr
Prokord Fiber Os1 SC-SC 9/125 Duplex SM 1.0m SC/UPC SC/UPC OS1 1m
Artikelnr. 5011177982 Tillv. art. nr. OS1-SCSC-1
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp SC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS1
55 kvar
249 kr
Prokord Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 10.0M LC/UPC LC/UPC OM3 10m
Artikelnr. 5011177935 Tillv. art. nr. OM3-LCLC-10
  • Höger kontakttyp LC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 50/125 mikron
  • Standarder som följs OM3
+100 kvar
479 kr
Ubiquiti UFiber SC/APC SC/APC G.657.A1 1.5m
Artikelnr. 5011232311 Tillv. art. nr. UF-SM-PATCH-APC-APC
  • Höger kontakttyp SC/APC
  • Vänster kontakttyp SC/APC
  • Standarder som följs G.657.A1
  • Längd 1.5 m
18 kvar
159 kr
Prokord Fiber Os1 SC-SC 9/125 Duplex SM 10.0m SC/UPC SC/UPC OS1 10m
Artikelnr. 5011177986 Tillv. art. nr. OS1-SCSC-10
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp SC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS1
+100 kvar
479 kr

Visar 18 av 253 produkter