Fiberoptiska kablar möjliggör tillförlitlig och blixtsnabb överföring av stora datamängder. Dessa fiberkablar transporterar data med hjälp av laserljus nästan lika snabbt som ljus över nätverket. Att skicka filer via fiberoptiska kablar är lika snabbt som att ta emot dem. Även över längre avstånd.

Planerar du att köpa fiberoptiska kablar? Hos Dustin hittar du ett brett sortiment av optiska fiberkablar, från singlemode till multimode och från LC/UPC till SC/APC. Beställ optiska fiberkablar till ditt företags fiberoptiska nätverk och upplev fördelarna.

Filter

kr
kr
Microconnect - Nätverkskabel 5m SC SC OS2

Microconnect

- Nätverkskabel 5m SC SC OS2

Artikelnr. 5011338422 Tillv. art. nr. FIB224005
  • Anslutning 1 SC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kärndiameter 9 µm
19 kvar
399 kr
Microconnect Nätverkskabel fiber 15m SC SC OS2

Microconnect

Nätverkskabel fiber 15m SC SC OS2

Artikelnr. 5010879675 Tillv. art. nr. FIB224015
  • Anslutning 1 SC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kärndiameter 9 µm
15 kvar
259 kr
Deltaco - Nätverkskabel 5m LC SC OS1/OS2

Deltaco

- Nätverkskabel 5m LC SC OS1/OS2

Artikelnr. 5011247453 Tillv. art. nr. LCSC-85
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS1/OS2
  • Kärndiameter 9 µm
7 kvar
169 kr
Prokord Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 1.0m 1m LC SC OS1

Prokord

Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 1.0m 1m LC SC OS1

Artikelnr. 5011177976 Tillv. art. nr. OS1-LCSC-1
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS1
  • Kontaktens poleringstyp UPC
+100 kvar
249 kr
Microconnect Fiberoptisk Kabel SC9/125 Simplex SingleMode 2m 2m SC OS2

Microconnect

Fiberoptisk Kabel SC9/125 Simplex SingleMode 2m 2m SC OS2

Artikelnr. 5010309767 Tillv. art. nr. FIB224002
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kärndiameter 9 µm
  • Manteldiameter 125 µm
48 timmar
389 kr
Ubiquiti Nätverkskabel 60.96m LC LC

Ubiquiti

Nätverkskabel 60.96m LC LC

Artikelnr. 5011185905 Tillv. art. nr. FC-SM-200
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Produktens färg Svart
48 timmar
1 669 kr
Prokord Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 15.0M 15m LC LC OM3

Prokord

Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 15.0M 15m LC LC OM3

Artikelnr. 5011177936 Tillv. art. nr. OM3-LCLC-15
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OM3
  • Kontaktens poleringstyp UPC
+100 kvar
549 kr
Prokord Fiber OS2 LC-LC 9/125 Simplex SM 15M UPC 15m LC LC OS2

Prokord

Fiber OS2 LC-LC 9/125 Simplex SM 15M UPC 15m LC LC OS2

Artikelnr. 5011311804 Tillv. art. nr. OS2-LCLC-15
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kontaktens poleringstyp UPC
+100 kvar
499 kr
Pro Optix Patch-kabel

Pro Optix

Patch-kabel

Artikelnr. 5011126471 Tillv. art. nr. OS2-LC-SC-2M-P
    76 kvar
    489 kr
    Ubiquiti UFiber 1.2m SC SC G.657.A1

    Ubiquiti

    UFiber 1.2m SC SC G.657.A1

    Artikelnr. 5011232311 Tillv. art. nr. UF-SM-PATCH-APC-APC
    • Anslutning 1 SC
    • Anslutning 2 SC
    • Typ av fiberoptik G.657.A1
    • Kontaktens poleringstyp APC
    11 kvar
    159 kr
    Deltaco LCSC-81 1m LC SC OS1/OS2

    Deltaco

    LCSC-81 1m LC SC OS1/OS2

    Artikelnr. 5011105879 Tillv. art. nr. LCSC-81
    • Anslutning 1 LC
    • Anslutning 2 SC
    • Typ av fiberoptik OS1/OS2
    • Kärndiameter 9 µm
    48 timmar
    449 kr
    Prokord Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 0.5m 0.5m LC SC OS1

    Prokord

    Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 0.5m 0.5m LC SC OS1

    Artikelnr. 5011177975 Tillv. art. nr. OS1-LCSC-0.5
    • Anslutning 1 LC
    • Anslutning 2 SC
    • Typ av fiberoptik OS1
    • Kontaktens poleringstyp UPC
    +100 kvar
    219 kr
    Prokord Fiber OS2 LC-LC 9/125 Simplex SM 5M UPC 5m LC LC OS2

    Prokord

    Fiber OS2 LC-LC 9/125 Simplex SM 5M UPC 5m LC LC OS2

    Artikelnr. 5011311802 Tillv. art. nr. OS2-LCLC-5
    • Anslutning 1 LC
    • Anslutning 2 LC
    • Typ av fiberoptik OS2
    • Kontaktens poleringstyp UPC
    67 kvar
    239 kr
    Prokord Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 3.0M 3m LC LC OM3

    Prokord

    Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 3.0M 3m LC LC OM3

    Artikelnr. 5011177932 Tillv. art. nr. OM3-LCLC-3
    • Anslutning 1 LC
    • Anslutning 2 LC
    • Typ av fiberoptik OM3
    • Kontaktens poleringstyp UPC
    +100 kvar
    345 kr
    Direktronik Fiberoptisk kabel

    Direktronik

    Fiberoptisk kabel

    Artikelnr. 5010674263 Tillv. art. nr. 117-0424
      1 kvar
      169 kr
      Ubiquiti UFiber 1.2m SC SC G.657.A1

      Ubiquiti

      UFiber 1.2m SC SC G.657.A1

      Artikelnr. 5011232310 Tillv. art. nr. UF-SM-PATCH-UPC-APC
      • Anslutning 1 SC
      • Anslutning 2 SC
      • Typ av fiberoptik G.657.A1
      • Kontaktens poleringstyp UPC
      3 kvar
      109 kr
      Prokord Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 5.0m 5m LC SC OS1

      Prokord

      Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 5.0m 5m LC SC OS1

      Artikelnr. 5011177979 Tillv. art. nr. OS1-LCSC-5
      • Anslutning 1 LC
      • Anslutning 2 SC
      • Typ av fiberoptik OS1
      • Kontaktens poleringstyp UPC
      +100 kvar
      349 kr
      Direktronik Fiberoptisk kabel

      Direktronik

      Fiberoptisk kabel

      Artikelnr. 5010674272 Tillv. art. nr. 117-0658
        Beställningsvara
        199 kr

        Visar 18 av 255 produkter