Fiberoptiska kablar

Fiberoptiska kablar möjliggör tillförlitlig och blixtsnabb överföring av stora datamängder. Dessa fiberkablar transporterar data med hjälp av laserljus nästan lika snabbt som ljus över nätverket. Att skicka filer via fiberoptiska kablar är lika snabbt som att ta emot dem. Även över längre avstånd.

Planerar du att köpa fiberoptiska kablar? Hos Dustin hittar du ett brett sortiment av optiska fiberkablar, från singlemode till multimode och från LC/UPC till SC/APC. Beställ optiska fiberkablar till ditt företags fiberoptiska nätverk och upplev fördelarna.

Filter

kr
kr
Deltaco - Nätverkskabel 5m LC SC OS1/OS2

Deltaco

- Nätverkskabel 5m LC SC OS1/OS2

Artikelnr. 5011247453 Tillv. art. nr. LCSC-85
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS1/OS2
  • Kärndiameter 9 µm
10 kvar
169 kr
Deltaco Nätverkskabel 0.5m SC SC OS2

Deltaco

Nätverkskabel 0.5m SC SC OS2

Artikelnr. 5011105816 Tillv. art. nr. FB-50S
  • Anslutning 1 SC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kärndiameter 9 µm
48 timmar
569 kr
Deltaco LCSC-81 1m LC SC OS1/OS2

Deltaco

LCSC-81 1m LC SC OS1/OS2

Artikelnr. 5011105879 Tillv. art. nr. LCSC-81
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS1/OS2
  • Kärndiameter 9 µm
48 timmar
449 kr
Deltaco LCLC-6100 100m 2x LC 2x LC OM3

Deltaco

LCLC-6100 100m 2x LC 2x LC OM3

Artikelnr. 5011105843 Tillv. art. nr. LCLC-6100
  • Anslutning 1 2x LC
  • Anslutning 2 2x LC
  • Typ av fiberoptik OM3
  • Kärndiameter 50 µm
48 timmar
2 059 kr
Deltaco LCSC-83 3m LC SC OS1/OS2

Deltaco

LCSC-83 3m LC SC OS1/OS2

Artikelnr. 5011105881 Tillv. art. nr. LCSC-83
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS1/OS2
  • Kärndiameter 9 µm
48 timmar
519 kr
Deltaco Fiberoptisk kabel 15m 2x LC 2x LC OS2

Deltaco

Fiberoptisk kabel 15m 2x LC 2x LC OS2

Artikelnr. 5010675033 Tillv. art. nr. LCLC-15S
  • Anslutning 1 2x LC
  • Anslutning 2 2x LC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kärndiameter 9 µm
48 timmar
719 kr
Deltaco Nätverkskabel 2m SC SC OM3

Deltaco

Nätverkskabel 2m SC SC OM3

Artikelnr. 5011105894 Tillv. art. nr. SCSC-62
  • Anslutning 1 SC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OM3
  • Kärndiameter 50 µm
48 timmar
499 kr
Deltaco Nätverkskabel 0.5m st st OM1

Deltaco

Nätverkskabel 0.5m st st OM1

Artikelnr. 5011105811 Tillv. art. nr. FB-30
  • Anslutning 1 st
  • Anslutning 2 st
  • Typ av fiberoptik OM1
  • Kontaktens poleringstyp UPC
48 timmar
349 kr
Deltaco Patch-kabel 1m SC SC OM4

Deltaco

Patch-kabel 1m SC SC OM4

Artikelnr. 5011105897 Tillv. art. nr. SCSC-71
  • Anslutning 1 SC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OM4
  • Kontaktens poleringstyp UPC
48 timmar
459 kr
Deltaco Nätverkskabel 5m SC st OM1

Deltaco

Nätverkskabel 5m SC st OM1

Artikelnr. 5011105814 Tillv. art. nr. FB-45
  • Anslutning 1 SC
  • Anslutning 2 st
  • Typ av fiberoptik OM1
  • Kontaktens poleringstyp UPC
48 timmar
469 kr
Deltaco Fiberoptisk kabel 5m 2x LC 2x ST OM1

Deltaco

Fiberoptisk kabel 5m 2x LC 2x ST OM1

Artikelnr. 5010092943 Tillv. art. nr. LCST-5M
  • Anslutning 1 2x LC
  • Anslutning 2 2x ST
  • Typ av fiberoptik OM1
  • Kärndiameter 62.5 µm
48 timmar
549 kr
Deltaco LCSC-701 1m 2x LC 2x SC OM4

Deltaco

LCSC-701 1m 2x LC 2x SC OM4

Artikelnr. 5011105870 Tillv. art. nr. LCSC-701
  • Anslutning 1 2x LC
  • Anslutning 2 2x SC
  • Typ av fiberoptik OM4
  • Kärndiameter 50 µm
Beställningsvara
459 kr
Deltaco Nätverkskabel 1.5m 2x LC 2x SC OS2

Deltaco

Nätverkskabel 1.5m 2x LC 2x SC OS2

Artikelnr. 5011105861 Tillv. art. nr. LCSC-1S-5
  • Anslutning 1 2x LC
  • Anslutning 2 2x SC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kontaktens poleringstyp PC
48 timmar
719 kr
Deltaco Patch-kabel 1m LC st OM4

Deltaco

Patch-kabel 1m LC st OM4

Artikelnr. 5011105887 Tillv. art. nr. LCST-71
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 st
  • Typ av fiberoptik OM4
  • Kärndiameter 50 µm
48 timmar
459 kr
Deltaco Nätverkskabel 30m 2x LC 2x LC OS2

Deltaco

Nätverkskabel 30m 2x LC 2x LC OS2

Artikelnr. 5011105833 Tillv. art. nr. LCLC-30S
  • Anslutning 1 2x LC
  • Anslutning 2 2x LC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kärndiameter 9 µm
48 timmar
1 049 kr
Deltaco Fiberoptisk Kabel 1m LC LC OS2

Deltaco

Fiberoptisk Kabel 1m LC LC OS2

Artikelnr. 5010076848 Tillv. art. nr. LCLC-1S
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kärndiameter 9 µm
Beställningsvara
439 kr
Deltaco Nätverkskabel 1.5m SC SC OS2

Deltaco

Nätverkskabel 1.5m SC SC OS2

Artikelnr. 5011105817 Tillv. art. nr. FB-51S-5
  • Anslutning 1 SC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kärndiameter 9 µm
48 timmar
719 kr
Deltaco Nätverkskabel 20m SC SC OM1

Deltaco

Nätverkskabel 20m SC SC OM1

Artikelnr. 5011105818 Tillv. art. nr. FB-520
  • Anslutning 1 SC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OM1
  • Kärndiameter 62.5 µm
48 timmar
809 kr

Visar 18 av 55 produkter