Fiberoptiska kablar möjliggör tillförlitlig och blixtsnabb överföring av stora datamängder. Dessa fiberkablar transporterar data med hjälp av laserljus nästan lika snabbt som ljus över nätverket. Att skicka filer via fiberoptiska kablar är lika snabbt som att ta emot dem. Även över längre avstånd.

Planerar du att köpa fiberoptiska kablar? Hos Dustin hittar du ett brett sortiment av optiska fiberkablar, från singlemode till multimode och från LC/UPC till SC/APC. Beställ optiska fiberkablar till ditt företags fiberoptiska nätverk och upplev fördelarna.

Filter

m
m
kr
kr
Direktronik Fiberoptisk kabel SC/APC SC/UPC OS2 5m
Artikelnr. 5010674272 Tillv. art. nr. 117-0658
  • Höger kontakttyp SC/APC
  • Vänster kontakttyp SC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS2
Beställningsvara
199 kr
Direktronik Fiberoptisk kabel SC/UPC SC/UPC OS2 3m
Artikelnr. 5010674263 Tillv. art. nr. 117-0424
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp SC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS2
Beställningsvara
169 kr
Direktronik Fiberoptisk kabel SC/APC LC/UPC OS2 1m
Artikelnr. 5010672597 Tillv. art. nr. 117-0492
  • Höger kontakttyp SC/APC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS2
Beställningsvara
149 kr
Direktronik Fiberoptisk kabel SC/APC LC/UPC OS2 5m
Artikelnr. 5010672600 Tillv. art. nr. 117-0498
  • Höger kontakttyp SC/APC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS2
Beställningsvara
189 kr
Direktronik Fiberoptisk kabel LC/UPC LC/UPC OS2 10m
Artikelnr. 5010674618 Tillv. art. nr. 117-0642
  • Höger kontakttyp LC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS2
Beställningsvara
219 kr
Direktronik Fiberoptisk Kabel LC/PC SC/PC 5m
Artikelnr. 5010672595 Tillv. art. nr. 117-0412
  • Höger kontakttyp LC/PC
  • Vänster kontakttyp SC/PC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Längd 5 m
Beställningsvara
219 kr
Direktronik Villa patch SC/APC to SC/APC SM 9/125 Simplex Yd 4,0mm 2m
Artikelnr. 5011191400 Tillv. art. nr. 117-2352
  • Längd 2 m
6 kvar
269 kr
Direktronik Fiberoptic SC - SC 9/125 Yd 4MM Simplex 30m
Artikelnr. 5011023784 Tillv. art. nr. 117-1822
    Beställningsvara
    889 kr
    Direktronik Fiberoptisk kabel LC/UPC LC/UPC OS2 15m
    Artikelnr. 5010674619 Tillv. art. nr. 117-0644
    • Höger kontakttyp LC/UPC
    • Vänster kontakttyp LC/UPC
    • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
    • Standarder som följs OS2
    Beställningsvara
    339 kr
    Direktronik Sc/upc To Lc/apc SM 9/125 Os2 Duplex Yd 2.0Mm LC/APC SC/UPC OS2 3m
    Artikelnr. 5011317384 Tillv. art. nr. 20103398
    • Höger kontakttyp LC/APC
    • Vänster kontakttyp SC/UPC
    • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
    • Standarder som följs OS2
    Beställningsvara
    595 kr
    Direktronik Fiberoptisk kabel SC/APC SC/APC OS2 1m
    Artikelnr. 5010674227 Tillv. art. nr. 117-0401
    • Höger kontakttyp SC/APC
    • Vänster kontakttyp SC/APC
    • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
    • Standarder som följs OS2
    Beställningsvara
    439 kr
    Direktronik LC-LC Multimode Duplex Teal 30m LC/UPC LC/UPC OM3 30m
    Artikelnr. 5011119277 Tillv. art. nr. 117-1324
    • Höger kontakttyp LC/UPC
    • Vänster kontakttyp LC/UPC
    • Standarder som följs OM3
    • Längd 30 m
    Beställningsvara
    809 kr
    Direktronik Lc-lc Multimode 50/125 Om4 Duplex Yd 2.0Mm 1.5M LC/UPC LC/UPC OM4 1.5m
    Artikelnr. 5011315505 Tillv. art. nr. 20103059
    • Höger kontakttyp LC/UPC
    • Vänster kontakttyp LC/UPC
    • Kärna / höljets diameter 50/125 mikron
    • Standarder som följs OM4
    9 kvar
    345 kr
    Direktronik Fiberoptic Lc-lc 50/125 Om3 Duplx Mm Yd2mm 8M LC/PC LC/PC OM3 8m
    Artikelnr. 5011268007 Tillv. art. nr. 20102157
    • Höger kontakttyp LC/PC
    • Vänster kontakttyp LC/PC
    • Kärna / höljets diameter 50/125 mikron
    • Standarder som följs OM3
    48 timmar
    595 kr
    Direktronik MPO till MPO Multimode 12-Fiber OM3
    Artikelnr. 5011168669 Tillv. art. nr. 117-0890
      Beställningsvara
      1 839 kr
      Direktronik Mpo To Mpo Multimode 12-Fiber Om4 Crossed Type B MTP MPO 7m
      Artikelnr. 5011305923 Tillv. art. nr. 117-1037
      • Höger kontakttyp MTP
      • Vänster kontakttyp MPO
      • Längd 7 m
      Beställningsvara
      1 695 kr
      Direktronik Fiberoptic Lc-lc 50/125 Om3 Duplx Mm Yd2mm 12.5M LC/PC LC/PC OM3 12.5m
      Artikelnr. 5011268008 Tillv. art. nr. 117-1317
      • Höger kontakttyp LC/PC
      • Vänster kontakttyp LC/PC
      • Kärna / höljets diameter 50/125 mikron
      • Standarder som följs OM3
      Beställningsvara
      745 kr
      Direktronik Patch Sc/apc SM 9/125 Os2 Simplex Yd 4Mm SC/APC SC/APC OS2 10m
      Artikelnr. 5011304124 Tillv. art. nr. 117-2357
      • Höger kontakttyp SC/APC
      • Vänster kontakttyp SC/APC
      • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
      • Standarder som följs OS2
      Beställningsvara
      595 kr

      Visar 18 av 22 produkter