Fiberoptiska kablar möjliggör tillförlitlig och blixtsnabb överföring av stora datamängder. Dessa fiberkablar transporterar data med hjälp av laserljus nästan lika snabbt som ljus över nätverket. Att skicka filer via fiberoptiska kablar är lika snabbt som att ta emot dem. Även över längre avstånd.

Planerar du att köpa fiberoptiska kablar? Hos Dustin hittar du ett brett sortiment av optiska fiberkablar, från singlemode till multimode och från LC/UPC till SC/APC. Beställ optiska fiberkablar till ditt företags fiberoptiska nätverk och upplev fördelarna.

Filter

m
m
kr
kr
Pro Optix - Patch-kabel SC/APC LC/UPC G.657.A2/OS2 2m
Artikelnr. 5011319968 Tillv. art. nr. OS2-SPX-LC-SC/APC-2M-P
  • Höger kontakttyp SC/APC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs G.657.A2/OS2
2 kvar
135 kr
Pro Optix Patch-kabel SC/UPC SC/UPC OS2 1m
Artikelnr. 5011126464 Tillv. art. nr. OS2-SC-SC-1M-P
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp SC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS2
14 kvar
409 kr
Pro Optix - Direktkopplingskabel SFP+ SFP+ 10m
Artikelnr. 5011305625 Tillv. art. nr. SFP-H10G-AOC10M-P
  • Höger kontakttyp SFP+
  • Vänster kontakttyp SFP+
  • Längd 10 m
2 kvar
1 295 kr
Pro Optix Patch-kabel SC/UPC LC/UPC OS2 1m
Artikelnr. 5011126470 Tillv. art. nr. OS2-LC-SC-1M-P
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
  • Standarder som följs OS2
23 kvar
449 kr
Pro Optix Patch-kabel SC/UPC SC/UPC OM3 1m
Artikelnr. 5011126578 Tillv. art. nr. OM3-SC-SC-1M-P
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp SC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 50/125 mikron
  • Standarder som följs OM3
20 kvar
459 kr
Pro Optix Patch-kabel SC/UPC SC/UPC OM3 2m
Artikelnr. 5011126579 Tillv. art. nr. OM3-SC-SC-2M-P
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp SC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 50/125 mikron
  • Standarder som följs OM3
2 kvar
499 kr
Pro Optix Patch-kabel SC/UPC LC/UPC OM3 3m
Artikelnr. 5011126588 Tillv. art. nr. OM3-LC-SC-3M-P
  • Höger kontakttyp SC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 50/125 mikron
  • Standarder som följs OM3
1 kvar
559 kr
Pro Optix Patch-kabel LC/UPC LC/UPC OM4 2m
Artikelnr. 5011126617 Tillv. art. nr. OM4-LC-LC-2M-P
  • Höger kontakttyp LC/UPC
  • Vänster kontakttyp LC/UPC
  • Kärna / höljets diameter 50/125 mikron
  • Standarder som följs OM4
3 kvar
499 kr

Visar 8 av 8 produkter