Allied Telesis AT MC102XL Fibermediekonverterare SC-läge (multi-mode) RJ-45
Grundläggande fiberkonverterare designad för enkel installation
Produkttyp Fibermediekonverterare
Länkprotokoll Fast Ethernet
Överföringshastighet 100 Mbps
Vänster kontakttyp SC-läge (multi-mode)
Nyhet 1 095:-
3 kvar
Allied Telesis AT MC101XL Fibermediekonverterare
Grundläggande fiberkonverterare designad för enkel installation
Produkttyp Fibermediekonverterare
Länkprotokoll Ethernet
Överföringshastighet 100 Mbps
Max överföringsavstånd 2 km
Nyhet 1 095:-
3 kvar
Allied Telesis AT MC103XL Fibermediekonverterare SC enkelläge RJ-45
Grundläggande fiberkonverterare designad för enkel installation
Produkttyp Fibermediekonverterare
Länkprotokoll Fast Ethernet
Överföringshastighet 100 Mbps
Vänster kontakttyp SC enkelläge
Nyhet 1 395:-
3 kvar
Etherwan EL2315 Fibermediekonverterare RJ-45 SFP (mini-GBIC)
Robust flexibilitet både på koppar och fibersidan
Produkttyp Fibermediekonverterare
Länkprotokoll Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1000 Mbps
Vänster kontakttyp RJ-45
1 095:-
7 kvar
Startech MCM1110MMLC Fibermediekonverterare RJ-45 LC multiläge
Kostnadseffektiv fiberkonverterare med SFP-port
Produkttyp Fibermediekonverterare
Länkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1000 Mbps
Vänster kontakttyp RJ-45
1 495:-
6 kvar
Allied Telesis AT-MC102XL Fibermediekonverterare RJ-45 SC-läge (multi-mode)
Konverterar RJ45 till fiber upp till ett avstånd upp till 2 kilometer
Produkttyp Fibermediekonverterare
Överföringshastighet 100 Mbps
Vänster kontakttyp RJ-45
Höger kontakttyp SC-läge (multi-mode)
1 245:-
D-Link DMC-515SC Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
Fast Ethernet-mediakonverterare med SC-fiberanslutning
Produkttyp Fibermediekonverterare
Länkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet
Överföringshastighet 100 Mbps
Vänster kontakttyp RJ-45
1 398:-
Startech MCM1110SFP Fibermediekonverterare
Smidig fiberkonverterare med SFP-port och Gigabit-stöd
Produkttyp Fibermediekonverterare
Länkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1000 Mbps
1 095:-
Planet GT-802S Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
Fiberkonverterare med SC singlemode-anslutning
Produkttyp Fibermediekonverterare
Länkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1000 Mbps
Vänster kontakttyp RJ-45
1 095:-