D-Link DMC-515SC Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
D-Link DMC-515SC Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
D-Link DMC-515SC Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
D-Link DMC-515SC Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
D-Link DMC-515SC Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge

D-LinkDMC-515SCFibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge

1 579 kr
Frakt från 69 kr
Kan skickas inom 48h
D-Link artikelnr. DMC-515SC/E
Dustin artikelnr. 5010042252

Snabbfakta

  • Produkttyp
    Fibermediekonverterare
  • Länkprotokoll
    Ethernet, Fast Ethernet
  • Överföringshastighet
    100, 100,000 Mbps
  • Vänster kontakttyp
    RJ-45
  • Höger kontakttyp
    SC enkelläge
  • Max överföringsavstånd
    15 km
Fast Ethernet-mediakonverterare med SC-fiberanslutning

Produktegenskaper

  • SC kontakt
  • Lagra och skicka mekanism
Mediamuunnin, 10Base-T/100Base-TX till 100Base-FX single-mode


DMC-515SC muuntaa 10/100Mbps 10Base-T/100Base-TX twisted-pair signaalia 100Base-FX Fast Ethernet single-mode kuitusignaaleiksi. Maksimaalinen kuituetäisyys on 15 km. Laitteessa on RJ-45 TP-portti sekä SC-kuituportti.

Specifikation DMC-515SC

Allmänt

Tillverkare
Produktlinje
D-Link DMC
Modell
515SC
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
Fibermediekonverterare

Nätverk

Länkprotokoll
Ethernet, Fast Ethernet
Överföringshastighet
100, 100,000 Mbps
Max överföringsavstånd
15 km
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC enkelläge

Kabel

Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC enkelläge

Hårdvaruspecifikation

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Kabeltyp
Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC enkelläge
Gränssnitt
1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode hona x 2, 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona
Statusindikatorer
Duplex-läge för port, Kollisionsstatus, Länk/akvititet, Portöverföringshastighet, Portstatus
Funktioner
Automatisk avkänning per enhet, Auto-negotiation, Full duplex, Lagra och vidarebefordra
Strömförsörjningstyp
Extern strömadapter
Standarder
C-Tick, FCC Klass B-certifierade, VCCI Class B ITE
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
40 °C
Luftfuktighet vid drift
10 - 90%

SFP-modul

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Max överföringsavstånd
0.015 m
Funktioner
Automatisk avkänning per enhet, Auto-negotiation, Full duplex, Lagra och vidarebefordra
Standarder
C-Tick, FCC Klass B-certifierade, VCCI Class B ITE

Network

Link Protocol
Ethernet, Fast Ethernet

Dimensioner & Vikt

Bredd
8.8 cm
Djup
12 cm
Höjd
2.5 cm
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Dokument DMC-515SC

PDF-dokument

Andra kunder tittade även på