img
img
img

HPE SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

4 095 kr
  • Frakt från: 0 kr
Denna produkt har utgått och kan ej beställas
  • Artikelnr.
  • 5010369785
  • Tillv. art. nr.
  • J9099B

Produktinformation

A small form-factor pluggable (SFP) 100-Megabit BX (bi-directional) "downstream" transceiver that provides 100 Mbps full-duplex connectivity up to 10 km on one strand of singlemode fiber. The J9099B connects to the J9100B "upstream" transceiver, or to any IEEE-standard 100BASE-BX10-U ("upstream") device.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare HP
Förpackad kvantitet 1
Produktlinje HPE
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 100Base-BX-D - LC
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll Fast Ethernet
Dataöverföringshastighet 100 Mbps
Network & Communication
Data Link Protocol Fast Ethernet
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 100Base-BX-D