img

Intel Ethernet Sfp+ Sr Optics

1 299 kr
  • Lagerstatus: Skickas omgående 8 kvar
  • Frakt från: 59 kr
  • Artikelnr.
  • 5010384077
  • Tillv. art. nr.
  • E10GSFPSR

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Intel
Produktlinje Intel
Modell Ethernet SFP+ SR Optics
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Kompatibel modultyp 1 x SFP+
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 10GBase-SR
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-SR
Nätverk
Länkprotokoll Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet
Optisk våglängd 850 nm