aI airplane arrow-down-small arrow-down arrow-left-corner arrow-left-small arrow-left arrow-right-corner arrow-right-small arrow-right arrow-up-small arrow-up arrows availability awards badge-employee bag button-click-2 button-click calendar-check calendar carrot cart-clock check-box check circle clock close cloud-2 cloud-safe clouds-download clouds-upload code coffee compact compare computer connect-network contact-user contact conversation credit-card delivery-2 delivery desk diploma doc docs document-license download dustin-symbol-inner dustin-symbol-outer dustin-symbol easy-workplace education email-recieve email-send email equality event-micro fabric folder food gallery gaming gift globen graph hamburger headphones heart heart home idea image info-attention info it key kitchen knowledge label laptop leaf list location log-in log-out lounge-zone man-woman market meeting-2 meeting meetings microsoft-365 minus mouse network-wifi-2 network-wifi network office-2 office-3 office-4 office pen phone plus popover-arrow popover-edge-arrow presentation printer question report-doc report-numbers report-stats screen search security-2 security seminar-micro-2 seminar-micro server service services settings shopping-cart-2 shopping-cart-3 shopping-cart-4 shopping-cart-5 shopping-cart silent skip-left skip-right sound speech-bubble-2 speech-bubble star-black-gray star-black star-gray star statistic-2 statistic stop storage switch-account tea-1 tea-2 time-ongoing tomato trash-bin travel upload user-minus user-plus user video-elearnings video-play-button weather-activitet workplace zoom-in zoom-out
TP-Link MC111CS Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
TP-Link MC111CS Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
TP-Link MC111CS Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
TP-Link MC111CS Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
TP-Link MC111CS Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
TP-Link MC111CS Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
TP-Link MC111CS Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge
TP-Link MC111CS Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge

TP-Link MC111CS Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge

499 kr
Frakt från 69 kr
Kan skickas inom 48h
TP-Link artikelnr. MC111CS
Dustin artikelnr. 5010642671

Snabbfakta

  • Produkttyp
    Fibermediekonverterare
  • Länkprotokoll
    Ethernet, Fast Ethernet
  • Överföringshastighet
    100, 100,000 Mbps
  • Vänster kontakttyp
    RJ-45
  • Höger kontakttyp
    SC enkelläge
  • Max överföringsavstånd
    20 km
Mediakonverter för att omvandla fiber till TP eller tvärtom.
Upp till 20 kilometer.
9/125µm.
Mått(BxDxH): 73x94x27mm.

TP-LINK mediakonverterare, RJ45(100Base-TX) till SC singlemode(100Base-FX), WDM, TX 1550nm/RX 1310nm, 20km, grå

Specifikation MC111CS

Allmänt

Tillverkare
TP-LINK
Produktlinje
TP-Link
Modell
MC111CS
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
Fibermediekonverterare

Nätverk

Länkprotokoll
Ethernet, Fast Ethernet
Överföringshastighet
100, 100,000 Mbps
Max överföringsavstånd
20 km
Optisk våglängd
1550 (TX) / 1310 (RX) nm
Nätverksstandarder
IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC enkelläge

Kabel

Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC enkelläge

Hårdvaruspecifikation

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Kabeltyp
Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC enkelläge
Gränssnitt
1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode, 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona
Statusindikatorer
Duplex-läge för port, Kollisionsstatus, Länk/akvititet, Strömförsörjning
Funktioner
Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Flödeskontroll, Fullt duplexläge, Halvduplexläge
Strömförsörjningstyp
Extern strömadapter
Standarder
FCC
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
40 °C
Luftfuktighet vid drift
10 - 90%

SFP-modul

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Max överföringsavstånd
0.02 m
Funktioner
Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Flödeskontroll, Fullt duplexläge, Halvduplexläge
Standarder
FCC, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x

Network

Link Protocol
Ethernet, Fast Ethernet

Dimensioner & Vikt

Bredd
9.5 cm
Djup
7.3 cm
Höjd
2.7 cm
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på