TP-Link TL-SM311LM Gigabit Ethernet

TP-Link TL-SM311LM Gigabit Ethernet

219 kr
Frakt från 69 kr
Kan skickas omgående (11 kvar)
TP-Link artikelnr. TL-SM311LM
Dustin artikelnr. 5010968219

Snabbfakta

  • Produkttyp
    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll
    Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp
    1 x SFP (mini-GBIC)
  • Vänster kontakttyp
    LC multiläge

Produktegenskaper

  • Stöd för full duplex
  • Plug-and-Play
  • LED-indikatorer visar fibermodulens drifttillstånd
  • Stödjer Pull-or-Plug med ström på switchar
  • Intern strömförsörjning från switchar
Multi-mode MiniGBIC modul.
För att användas till T3700G-28TQ, TL-SG5412F / TL-SG5428, TL-SL5428E, TL-SG3210 / TL-SG3216 / TL-SG3424 / TL-SG3424P, TL-SL3428 / TL-SL3452, TL-SG2210P / TL-SG2216 / TL-SG2424 / TL-SG2424P / TL-SG2452, TL-SL2210 / TL-SL2218 / TL-SL2428 / TL-SL2452 och MC220L

Specifikation TL-SM311LM

Allmänt

Tillverkare
TP-LINK
Produktlinje
Modell
TL-SM311LM
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

Kabel

Vänster kontakttyp
LC multiläge

SFP-modul

Formfaktor
Insticksmodul
Kompatibel modultyp
1 x SFP (mini-GBIC)
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 1000Base-SX
Max överföringsavstånd
550 m
Funktioner
Full duplex
Standarder
IEEE 802.3z, FCC, Plug and Play

Nätverk

Länkprotokoll
Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
1 Gbps
Optisk våglängd
850 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode x 2
Statusindikatorer
Status
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
70 °C
Luftfuktighet vid drift
10 - 90%
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Dokument TL-SM311LM

PDF-dokument

Andra kunder tittade även på