Ubiquiti U Fiber

Ubiquiti U Fiber 

Denna produkt är tillfälligt slut eller har permanent utgått. Se tillbehör till produkten längre ner på sidan.

Visa tillbehör
Ubiquiti artikelnr. UF-SM-10G
Dustin artikelnr. 5011016040

Snabbfakta

  • Gränssnittstyp
    SFP+
  • SFP transceiver typ
    Fiberoptik
  • Fiberoptiska kontakten
    LC
  • Maximal dataöverföringshastighet
    10000 Mbit/s
2-pack SFP+ moduler för riktigt snabba nätverk
Högpresterande SFP-modul upp till 10 Gigabit.

Specifikation U Fiber

Allmänt

Varumärke

Prestanda

SFP transceiver typ
Fiberoptik
Maximal dataöverföringshastighet
10000 Mbit/s
Gränssnittstyp
SFP+
SMF (Single-mode fiber) stöds
Ja
Fiberoptiska kontakten
LC
Maximal överföringshastighet avstånd
10000 m
Tx våglängd (max)
1310 nm
Våglängd
1310 nm
Rx-våglängd (max)
1310 nm

Egenskaper

Produktens färg
Silver

Miljökrav

Temperatur vid drift
0 - 70 °C

Förpackning

Antal produkter som medföljer
2 pc(s)
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på