Startech ET1000S40LC2
Startech ET1000S40LC2
Startech ET1000S40LC2
Startech ET1000S40LC2
Startech ET1000S40LC2
Startech ET1000S40LC2

Startech ET1000S40LC2 

7 495 kr
Frakt från 0 kr
Startech artikelnr. ET1000S40LC2
Dustin artikelnr. 5011071072

Snabbfakta

  • Fiberportar kvantitet
    1
  • Fiberoptiska kontakten
    LC
Det finns ingen beskrivning för denna produkt.

Specifikation ET1000S40LC2

Allmänt

Varumärke
StarTech.com

Nätverk

Maximal dataöverföringshastighet
2000 Mbit/s
Omvandlare inmatningsgränssnitt
1000Base-T
Omvandlare utgränssnittet
1000Base-LX, 1000Base-SX
Typ av ethernet-gränssnitt
Gigabit Ethernet
Auto MDI / MDI-X
Ja
Duplex systemet
Fullständig, Halv
Datahastighet för Ethernet-LAN
10, 100, 1000 Mbit/s

Anslutningar

Antal LAN (RJ-45) anslutningar
1
Fiberportar kvantitet
1
Fiberoptiska kontakten
LC
Likströmsingång
Ja

Prestanda

Maximal överföringshastighet avstånd
40000 m
Våglängd
1310 nm
Fiberlägets struktur
Enkelläge
Medeltid mellan fel (MTBF)
65000 h

Design

Intern
Nej
Certifiering
CE, FCC
Produktens färg
Svart

Strömtillförsel

Utgångsspänning
12 V
Uteffekt
1 A
Extern strömadapter
Ja

Vikt & dimension

Vikt
620 g

Management features

Plug & Play-kompatibel
Ja

Miljökrav

Temperatur vid drift
0 - 60 °C
Temperaturintervall (förvaring)
-10 - 70 °C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet
10 - 90 %

Tekniska data

Hållbarhetscertifiering
RoHS

Förpackning

Förpackningens bredd
205 mm
Låddjup
138 mm
Höjd
89 mm
Vikt inkl. förpackning
754 g

Logistikdata

Harmonized System (HS)-kod
85176990

Övrigt

Produktstorlek (BxDxH)
95 x 160 x 20 mm
Full duplex
Ja

Förpackningens innehåll

Bruksanvisning
Ja
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Dokument ET1000S40LC2

PDF-dokument

Andra kunder tittade även på