img

Deltaco Nätverkskabel

LC/APC enkelläge LC/APC enkelläge OS2 1m

369 kr
  • 48 timmar
  • Frakt från: 69 kr
  • Artikelnr.
  • 5011105829
  • Tillv. art. nr.
  • LCLC-1S-SI-APC

Produktinformation

Högklassig simplex-kabel som är 2mm i diameter och har LSZH-mantel. Kontakterna är APC-slipade och har keramiska kopplingshylsor. OS2 har en överföringshastighet på 100gbit/s i 10km med 1310nm våglängd och 40km med 1550nm våglängd.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Deltaco
Kabel
Teknik Fiberoptisk
Typ av fiberoptik Singlemode
Mantelmaterial Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
Vänster kontakttyp LC/APC enkelläge
Typ för vänster kontakt Hane
Antal vänsterkontakter 1
Höger kontakttyp LC/APC enkelläge
Typ av högerkontakt Hane
Antal högerkontakter 1
Kärna / höljets diameter 9 / 125 mikrometer
Standarder som följs OS2
Diverse
Färg Gul
Mått och vikt
Längd 100, 1 cm