Planet GT-802 Fibermediekonverterare RJ-45 SC-läge (multi-mode)

Planet GT-802 Fibermediekonverterare RJ-45 SC-läge (multi-mode)

845 kr
Frakt från 69 kr
Beställningsvara
Planet artikelnr. GT-802
Dustin artikelnr. 5011123510

Snabbfakta

  • Produkttyp
    Fibermediekonverterare
  • Länkprotokoll
    Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
  • Överföringshastighet
    1,000, 1 Mbps
  • Vänster kontakttyp
    RJ-45
  • Höger kontakttyp
    SC-läge (multi-mode)
  • Max överföringsavstånd
    0.55 km

Vi tipsar

Prisvärd fiberkonverterare med SC multimode-anslutning
Det finns ingen beskrivning för denna produkt.

Specifikation GT-802

Allmänt

Tillverkare
PLANET Technology
Produktlinje
PLANET
Modell
GT-802
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
Fibermediekonverterare

Nätverk

Länkprotokoll
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
1,000, 1 Mbps
Max överföringsavstånd
0.55 km
Optisk våglängd
850 nm
Nätverksstandarder
IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC-läge (multi-mode)

Kabel

Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC-läge (multi-mode)

Hårdvaruspecifikation

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Kabeltyp
Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 1000Base-T, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC-läge (multi-mode)
Gränssnitt
1 x Ethernet 1000Base-SX - SC multi-mode x 2, 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45
Statusindikatorer
Länk/akvititet, Strömförsörjning
Funktioner
Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Fullt duplexläge, Halvduplexläge
Energiförbrukning
5.6 W
Standarder
FCC klass A-certifierad
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
50 °C
Luftfuktighet vid drift
5 - 90%

SFP-modul

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 1000Base-T, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Max överföringsavstånd
550 m
Funktioner
Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Fullt duplexläge, Halvduplexläge
Standarder
FCC klass A-certifierad, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z

Network

Link Protocol
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet

Dimensioner & Vikt

Bredd
9.7 cm
Djup
6.9 cm
Höjd
2.6 cm
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på