Digitus GT-802S Fibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge

DigitusGT-802SFibermediekonverterare RJ-45 SC enkelläge

1 045 kr
Frakt från 69 kr
Digitus artikelnr. GT-802S
Dustin artikelnr. 5011123511

Snabbfakta

  • Produkttyp
    Fibermediekonverterare
  • Länkprotokoll
    Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
  • Överföringshastighet
    1,000, 1 Mbps
  • Vänster kontakttyp
    RJ-45
  • Höger kontakttyp
    SC enkelläge
  • Max överföringsavstånd
    10 km
Fiberkonverterare med SC singlemode-anslutning
Det finns ingen beskrivning för denna produkt.

Specifikation GT-802S

Allmänt

Tillverkare
PLANET Technology
Produktlinje
PLANET
Modell
GT-802S
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
Fibermediekonverterare

Nätverk

Länkprotokoll
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
1,000, 1 Mbps
Max överföringsavstånd
10 km
Optisk våglängd
1310 nm
Nätverksstandarder
IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC enkelläge

Kabel

Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC enkelläge

Hårdvaruspecifikation

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Kabeltyp
Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 1000Base-T, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC enkelläge
Gränssnitt
1 x Ethernet 1000Base-LX - SC single-mode x 2, 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45
Statusindikatorer
Länk/akvititet, Strömförsörjning
Funktioner
Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Fullt duplexläge, Halvduplexläge
Energiförbrukning
5.6 W
Standarder
FCC klass A-certifierad
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
50 °C
Luftfuktighet vid drift
5 - 90%

SFP-modul

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 1000Base-T, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Max överföringsavstånd
0.01 m
Funktioner
Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Fullt duplexläge, Halvduplexläge
Standarder
FCC klass A-certifierad, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z

Network

Link Protocol
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet

Dimensioner & Vikt

Bredd
9.7 cm
Djup
6.9 cm
Höjd
2.6 cm
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Dokument GT-802S

PDF-dokument

Andra kunder tittade även på