img

Pro Optix SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco GLC-SX-MMX)

Gigabit Ethernet

995 kr
  • Lagerstatus: Skickas inom 3-4 dagar
  • Frakt från: 59 kr
  • Artikelnr.
  • 5011125499
  • Tillv. art. nr.
  • GLC-SX-MMX-P

Produktinformation

Pro Optix GLC-SX-MMX-P är likvärdig med Ciscos orginaltransciever. Dataöverföringshastigheten är 1 Gbit/s och den använder våglängden 1310nm. Produkten levereras med Livstids garanti.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Pro Optix
Produktlinje Pro Optix
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Kabel
Vänster kontakttyp LC multiläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
OEM-Artikelnummer Cisco GLC-SX-MMX
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 1000Base-SX
Max överföringsavstånd 2000 m
Funktioner Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Nätverk
Länkprotokoll Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode hona x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Garanti
Garanti Begränsad livstidsgaranti
Garanti detalljer Begränsad garanti - livstid