Behöver du hjälp med en order? Ring oss på 08-553 44 900.
Utökade öppettider på orderavdelningen: Fredag 8–21, lördag 10–15, söndag 10–15, Cyber Monday 8–21

img

Pro Optix SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco GLC-BX-U-1315-20-SC)

Gigabit Ethernet

295 kr
  • 3-4 dagar
  • Frakt från: 69 kr
  • Artikelnr.
  • 5011125531
  • Tillv. art. nr.
  • GLC-BX-U-1315-20-SC-O

Produktinformation

Pro Optix GLC-BX-U-1315-20-SC-O är likvärdig med Ciscos orginaltransciever. Dataöverföringshastigheten är 1 Gbit/s och den använder våglängden 1310nm. Produkten levereras med 3 Års garanti.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Pro Optix
Produktlinje Pro Optix
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Kabel
Vänster kontakttyp SC enkelläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
OEM-Artikelnummer Cisco GLC-BX-U-1315-20-SC
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 1000Base-BX-U
Max överföringsavstånd 20000 m
Funktioner Bi-Directional (BiDi), Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Nätverk
Länkprotokoll Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1 Gbps
Optisk våglängd 1310 (TX) / 1550 (RX) nm
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-BX-U - SC enkelläge hona x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Garanti
Garanti 3 års garanti
Garanti detalljer Begränsad garanti - 3 år
Få förtur till Black Friday