Pro Optix SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco CWDM-SFP-61-40) Gigabit Ethernet

Pro Optix SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco CWDM-SFP-61-40) Gigabit Ethernet

995 kr
Frakt från 69 kr
Skickas inom 3-4 dagar
Pro Optix artikelnr. CWDM-SFP-61-40-O
Dustin artikelnr. 5011125596

Snabbfakta

  • Tillverkare
    Pro Optix
  • Produkttyp
    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll
    Gigabit Ethernet
  • Vänster kontakttyp
    LC enkelläge
Pro Optix CWDM-SFP-61-40-O är likvärdig med Ciscos orginaltransceiver. Dataöverföringshastigheten är 1000M. Produkten levereras med 3 Års garanti.

Specifikation SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco CWDM-SFP-61-40)

Allmänt

Tillverkare
Pro Optix
Produktlinje
Pro Optix
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

Kabel

Vänster kontakttyp
LC enkelläge

SFP-modul

Formfaktor
Insticksmodul
OEM-Artikelnummer
Cisco CWDM-SFP-61-40
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
CWDM
Max överföringsavstånd
40,000 m
Funktioner
Digital Diagnostics Monitoring (DDM)

Nätverk

Länkprotokoll
Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
1 Gbps
Optisk våglängd
1610 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x CWDM - LC enkelläge hona x 2
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
70 °C

Garanti

Garanti
3 års garanti
Garanti detalljer
Begränsad garanti - 3 år
Det finns inga tillbehör för denna produkt.