img

Pro Optix SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco GLC-FE-100BX-U)

Fast Ethernet

395 kr
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 59 kr
  • Artikelnr.
  • 5011125647
  • Tillv. art. nr.
  • GLC-FE-100BX-U-P

Produktinformation

Pro Optix GLC-FE-100BX-U-P är likvärdig med Ciscos orginaltransciever. Dataöverföringshastigheten är 100 Mbp/s och den använder våglängden 1310nm. Produkten levereras med Livstids garanti.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Pro Optix
Produktlinje Pro Optix
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Kabel
Vänster kontakttyp LC enkelläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
OEM-Artikelnummer Cisco GLC-FE-100BX-U
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 100Base-BX-U
Max överföringsavstånd 10000 m
Funktioner Bi-Directional (BiDi), Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Nätverk
Länkprotokoll Fast Ethernet
Överföringshastighet 0.1 Gbps
Optisk våglängd 1310 (TX) / 1550 (RX) nm
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 100Base-BX-U - LC enkelläge hona x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Garanti
Garanti Begränsad livstidsgaranti
Garanti detalljer Begränsad garanti - livstid