Pro Optix SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco GLC-FE-100FX) Fast Ethernet

Pro Optix SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco GLC-FE-100FX) Fast Ethernet

395 kr
Frakt från 69 kr
Skickas inom 3-4 dagar
Pro Optix artikelnr. GLC-FE-100FX-P
Dustin artikelnr. 5011125649

Snabbfakta

  • Tillverkare
    Pro Optix
  • Produkttyp
    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll
    Fast Ethernet
  • Vänster kontakttyp
    LC multiläge
Pro Optix GLC-FE-100FX-P är likvärdig med Ciscos orginaltransciever. Dataöverföringshastigheten är 100 Mbp/s och den använder våglängden 1310nm. Produkten levereras med Livstids garanti.

Specifikation SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco GLC-FE-100FX)

Allmänt

Tillverkare
Pro Optix
Produktlinje
Pro Optix
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

Kabel

Vänster kontakttyp
LC multiläge

SFP-modul

Formfaktor
Insticksmodul
OEM-Artikelnummer
Cisco GLC-FE-100FX
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 100Base-FX
Max överföringsavstånd
2,000 m
Funktioner
Digital Diagnostics Monitoring (DDM)

Nätverk

Länkprotokoll
Fast Ethernet
Överföringshastighet
0.1 Gbps
Optisk våglängd
1310 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode hona x 2
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
70 °C

Garanti

Garanti
Begränsad livstidsgaranti
Garanti detalljer
Begränsad garanti - livstid
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på