img

Pro Optix SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco GLC-GE-100FX)

Fast Ethernet

1 095 kr
  • Beställningsvara
  • Frakt från: 69 kr
  • Artikelnr.
  • 5011125657
  • Tillv. art. nr.
  • GLC-GE-100FX-P

Produktinformation

Pro Optix GLC-GE-100FX-P är likvärdig med Ciscos orginaltransciever. Dataöverföringshastigheten är 100 Mbp/s och den använder våglängden 850nm. Produkten levereras med Livstids garanti.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Pro Optix
Produktlinje Pro Optix
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Kabel
Vänster kontakttyp LC multiläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
OEM-Artikelnummer Cisco GLC-GE-100FX
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 100Base-FX
Max överföringsavstånd 2000 m
Funktioner Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Nätverk
Länkprotokoll Fast Ethernet
Överföringshastighet 0.1 Gbps
Optisk våglängd 850 nm
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 100Base-FX - LC multiläge hona x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Garanti
Garanti Begränsad livstidsgaranti
Garanti detalljer Begränsad garanti - livstid