Pro Optix QSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco QSFP-40G-SR4) 40 Gigabit Ethernet
Pro Optix QSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco QSFP-40G-SR4) 40 Gigabit Ethernet
Pro Optix QSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco QSFP-40G-SR4) 40 Gigabit Ethernet
Pro Optix QSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco QSFP-40G-SR4) 40 Gigabit Ethernet

Pro Optix QSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco QSFP-40G-SR4) 40 Gigabit Ethernet

1 195 kr
Frakt från 69 kr
Skickas inom 3-4 dagar
Pro Optix artikelnr. QSFP-40G-SR4-O
Dustin artikelnr. 5011125908

Snabbfakta

  • Tillverkare
    Pro Optix
  • Produkttyp
    QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll
    40 Gigabit Ethernet
  • Vänster kontakttyp
    MPO multiläge
Pro Optix QSFP-40G-SR4-O är likvärdig med Ciscos orginaltransceiver. Dataöverföringshastigheten är 40G. Produkten levereras med 3 Års garanti.

Specifikation QSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco QSFP-40G-SR4)

Allmänt

Tillverkare
Pro Optix
Produktlinje
Pro Optix
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
QSFP+ sändar/mottagarmodul

Kabel

Vänster kontakttyp
MPO multiläge

SFP-modul

Formfaktor
Insticksmodul
OEM-Artikelnummer
Cisco QSFP-40G-SR4
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 40GBASE-SR4
Max överföringsavstånd
100 m
Funktioner
Digital Diagnostics Monitoring (DDM)

Nätverk

Länkprotokoll
40 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
40 Gbps

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x Ethernet 40GBASE-SR4 - MPO multi-mode hona
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
70 °C

Garanti

Garanti
3 års garanti
Garanti detalljer
Begränsad garanti - 3 år
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på