Pro Optix QSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco QSFP-40G-eSR4) 40 Gigabit Ethernet

Pro OptixQSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco QSFP-40G-eSR4) 40 Gigabit Ethernet

1 495 kr
Frakt från 69 kr
Skickas inom 3-4 dagar
Pro Optix artikelnr. QSFP-40G-ESR4-O
Dustin artikelnr. 5011125910

Snabbfakta

  • Tillverkare
  • Produkttyp
    QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll
    40 Gigabit Ethernet
  • Vänster kontakttyp
    LC multiläge
Pro Optix QSFP-40G-eSR4-O är likvärdig med Ciscos orginaltransciever. Dataöverföringshastigheten är 40 Gbit/s och den använder våglängden 850nm. Produkten levereras med 3 Års garanti.

Specifikation QSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco QSFP-40G-eSR4)

Allmänt

Tillverkare
Produktlinje
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
QSFP+ sändar/mottagarmodul

Kabel

Vänster kontakttyp
LC multiläge

SFP-modul

Formfaktor
Insticksmodul
OEM-Artikelnummer
Cisco QSFP-40G-eSR4
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 40GBase-ESR4
Max överföringsavstånd
300 m
Funktioner
Digital Diagnostics Monitoring (DDM)

Nätverk

Länkprotokoll
40 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
40 Gbps
Optisk våglängd
850 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x Ethernet 40GBase-ESR4 - LC multiläge hona x 2
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
70 °C

Garanti

Garanti
3 års garanti
Garanti detalljer
Begränsad garanti - 3 år
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på