Behöver du hjälp med en order? Ring oss på 08-553 44 900.
Utökade öppettider på orderavdelningen: Fredag 8–21, lördag 10–15, söndag 10–15, Cyber Monday 8–21

img

Pro Optix QSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco QSFP-40G-LR4)

40 Gigabit Ethernet

8 995 kr
  • Beställningsvara
  • Frakt från: 0 kr
  • Artikelnr.
  • 5011125914
  • Tillv. art. nr.
  • QSFP-40G-LR4-O

Produktinformation

Pro Optix QSFP-40G-LR4-O är likvärdig med Ciscos orginaltransciever. Dataöverföringshastigheten är 40 Gbit/s och den använder våglängden 1310nm. Produkten levereras med 3 Års garanti.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Pro Optix
Produktlinje Pro Optix
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp QSFP+ sändar/mottagarmodul
Kabel
Vänster kontakttyp LC enkelläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
OEM-Artikelnummer Cisco QSFP-40G-LR4
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 40GBase-LR4
Max överföringsavstånd 10000 m
Funktioner Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Nätverk
Länkprotokoll 40 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 40 Gbps
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 40GBase-LR4 - LC single-mode hona x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Garanti
Garanti 3 års garanti
Garanti detalljer Begränsad garanti - 3 år
Få förtur till Black Friday