img

Pro Optix SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: HP JD099B-1513)

Gigabit Ethernet

445 kr
  • Lagerstatus: Skickas inom 3-4 dagar
  • Frakt från: 59 kr
  • Artikelnr.
  • 5011126004
  • Tillv. art. nr.
  • JD099B-1513-O

Produktinformation

Pro Optix JD099B-1513-O är likvärdig med HPs orginaltransciever. Dataöverföringshastigheten är 1 Gbit/s och den använder våglängden 1550nm. Produkten levereras med 3 Års garanti.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Pro Optix
Produktlinje Pro Optix
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Kabel
Vänster kontakttyp LC enkelläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
OEM-Artikelnummer HP JD099B-1513
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 1000Base-BX10-D
Max överföringsavstånd 20000 m
Funktioner Bi-Directional (BiDi), Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Nätverk
Länkprotokoll Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1 Gbps
Optisk våglängd 1550 (TX) / 1310 (RX) nm
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-BX10-D - LC single-mode hona x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Garanti
Garanti 3 års garanti
Garanti detalljer Begränsad garanti - 3 år