Behöver du hjälp med en order? Ring oss på 08-553 44 900.
Utökade öppettider på orderavdelningen: Fredag 8–21, lördag 10–15, söndag 10–15, Cyber Monday 8–21

img

Pro Optix XFP-mottagar/sändarmodul (likvärdigt med: HP JD117B)

10 Gigabit Ethernet

1 295 kr
  • 3-4 dagar
  • Frakt från: 69 kr
  • Artikelnr.
  • 5011126035
  • Tillv. art. nr.
  • JD117B-O

Produktinformation

Pro Optix JD117B-O är likvärdig med HPs orginaltransciever. Dataöverföringshastigheten är 10 Gbit/s och den använder våglängden 850nm. Produkten levereras med 3 Års garanti.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Pro Optix
Produktlinje Pro Optix
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp XFP-mottagar/sändarmodul
Kabel
Vänster kontakttyp LC multiläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
OEM-Artikelnummer HP JD117B
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 10GBase-SR
Max överföringsavstånd 550 m
Funktioner Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Nätverk
Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 10 Gbps
Optisk våglängd 850 nm
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode hona x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Garanti
Garanti 3 års garanti
Garanti detalljer Begränsad garanti - 3 år
Få förtur till Black Friday