Allied Telesis AT-MMC2000/LC-60

Allied TelesisAT-MMC2000/LC-60

3 495 kr
Frakt från 0 kr
Beställningsvara
Allied Telesis artikelnr. AT-MMC2000/LC-960
Dustin artikelnr. 5011129529

Vi tipsar

Robust och tillförlitlig mediafiberkonverterare
Det finns ingen beskrivning för denna produkt.

Specifikation AT-MMC2000/LC-60

Allmänt

Tillverkare
Produktlinje
Allied Telesis AT
Modell
MMC2000/LC
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
Fibermediekonverterare

Kabel

Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
2x LC multiläge

SFP-modul

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 1000Base-T, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Max överföringsavstånd
500 m
Funktioner
Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Automatic Link Restoration, Energy Efficient Ethernet, Full duplex, Jumbo Frames-support, Lagra och vidarebefordra, Monterbar på vägg, Smart Missing Link (SML), VLAN-stöd
Standarder
C-Tick, CISPR 22 klass A, EN 55022 Class A, EN 60950-1, FCC klass A-certifierad, UL 60950-1, VCCI, IEEE 802.1Q

Nätverk

Länkprotokoll
Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
1 Gbps
Optisk våglängd
850 nm

Hårdvaruspecifikation

Färg
Vit
Gränssnitt
1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode hona x 2, 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 hona
Statusindikatorer
Länk/akvititet, Strömförsörjning, System
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
50 °C
Luftfuktighet vid drift
5 - 95 % (icke-kondenserande)

Dimensioner & Vikt

Bredd
5.49 cm
Djup
10.16 cm
Höjd
2.18 cm
Vikt
170 g
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på