Black Week

Till kampanjen

Allied Telesis AT MMC200/ST Fibermediekonverterare RJ-45 ST-läge (multi-mode)

Allied Telesis AT MMC200/ST Fibermediekonverterare RJ-45 ST-läge (multi-mode)

2 095 kr
Frakt från 69 kr
Beställningsvara
Allied Telesis artikelnr. AT-MMC200/ST-60
Dustin artikelnr. 5011136135

Snabbfakta

  • Produkttyp
    Fibermediekonverterare
  • Länkprotokoll
    Fast Ethernet
  • Överföringshastighet
    100, 100,000 Mbps
  • Vänster kontakttyp
    RJ-45
  • Höger kontakttyp
    ST-läge (multi-mode)
  • Max överföringsavstånd
    2 km

Vi tipsar

Prisvärd fiberkonverterare i litet format
Det finns ingen beskrivning för denna produkt.

Specifikation AT MMC200/ST

Allmänt

Tillverkare
Allied Telesis
Produktlinje
Allied Telesis AT
Modell
MMC200/ST
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
Fibermediekonverterare

Nätverk

Länkprotokoll
Fast Ethernet
Överföringshastighet
100, 100,000 Mbps
Max överföringsavstånd
2 km
Optisk våglängd
1310 nm
Nätverksstandarder
IEEE 802.1Q
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
ST-läge (multi-mode)

Kabel

Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
ST-läge (multi-mode)

Hårdvaruspecifikation

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Kabeltyp
Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
ST-läge (multi-mode)
Gränssnitt
1 x Ethernet 100Base-FX - ST multi-mode hona x 2, 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona
Statusindikatorer
Länk/akvititet, Strömförsörjning, System
Funktioner
Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Automatic Link Restoration, Energy Efficient Ethernet, Full duplex, Jumbo Frames-support, Lagra och vidarebefordra, Monterbar på vägg, Smart Missing Link (SML), VLAN-stöd
Strömförsörjningstyp
Extern strömadapter
Energiförbrukning
1.7 W
Standarder
C-Tick, CISPR 22 klass A, EN 55022 Class A, EN 60950-1, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, FCC klass A-certifierad, UL 60950-1, VCCI
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
50 °C
Luftfuktighet vid drift
5 - 95 % (icke-kondenserande)

SFP-modul

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Max överföringsavstånd
0.002 m
Funktioner
Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Automatic Link Restoration, Energy Efficient Ethernet, Full duplex, Jumbo Frames-support, Lagra och vidarebefordra, Monterbar på vägg, Smart Missing Link (SML), VLAN-stöd
Standarder
C-Tick, CISPR 22 klass A, EN 55022 Class A, EN 60950-1, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, FCC klass A-certifierad, UL 60950-1, VCCI, IEEE 802.1Q

Network

Link Protocol
Fast Ethernet

Dimensioner & Vikt

Bredd
5.6 cm
Djup
10.16 cm
Höjd
2.18 cm
Vikt
170 g
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på