Behöver du hjälp med en order? Ring oss på 08-553 44 900.
Utökade öppettider på orderavdelningen: Fredag 8–21, lördag 10–15, söndag 10–15, Cyber Monday 8–21

img
img

Ubiquiti UFiber WiFi

Robust högpresterande GPON CPE med LED-display

819 kr
  • 3 kvar
  • Frakt från: 69 kr
  • Artikelnr.
  • 5011155355
  • Tillv. art. nr.
  • UF-WIFI

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Ubiquiti
Modell WiFi
Produkttyp Trådlös router
Förpackad kvantitet 1
Nätverk
Trådlösa standarder 802.11n
Dataöverföringshastighet 2488 Mbps
Hårdvaruspecifikation
Formfaktor Väggmonterbar
Anslutningsteknik Trådlös, Kabelansluten
Gränssnitt LAN: 4 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45, WAN: 1 x GPON - SC/APC
WAN-portar 1
Switchportar 4-ports-switch
Datalänkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11n, GPON
Strömförsörjningstyp Extern strömadapter
Energiförbrukning 7 Watt
Färg Svart
Processortillverkare MIPS
Antal processorer 1
Processor klockfrekvens 0.9 GHz
RAM-typ DDR SDRAM
Användning
Funktioner Återställningsknapp, Stöd för passiv PoE, Bryggläge, IC, FCC
Min temperatur vid drift -10 °C
Max temperatur vid drift 45 °C
Luftfuktighet vid drift 10 - 90 % (icke-kondenserade)
Dimensioner & Vikt
Bredd 12.634 cm
Djup 12.609 cm
Höjd 3.165 cm
Vikt 190 g
Få förtur till Black Friday