img

Intel Ethernet SFP28 Optics

10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet

2 795 kr
  • Beställningsvara
  • Frakt från: 69 kr
  • Artikelnr.
  • 5011156740
  • Tillv. art. nr.
  • E25GSFP28SRX

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Intel
Produktlinje Intel
Modell Ethernet SFP28 Optics
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP28 sändar-/mottagarmodul
Kabel
Vänster kontakttyp LC multiläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 10GBase-SR, Ethernet 25GBase-SR
Max överföringsavstånd 100 m
Funktioner Vertical Cavity Surface Emitting Laser (VCSEL)
Standarder Laser Class 1, EN 60825, RoHS 6/6, IEC 60825, EN 60950, IEC 60950
Nätverk
Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 25 Gbps
Optisk våglängd 850 nm
Hårdvaruspecifikation
Färg Silver
Gränssnitt 1 x Ethernet 25GBase-SR - LC multi-mode
Min driftstemperatur -40 °C
Max driftstemperatur 85 °C
Luftfuktighet vid drift 0 - 95%
Garanti
Garanti Begränsad livstidsgaranti
Garanti detalljer Begränsad garanti - livstid, Pengarna-tillbaka-garanti - 90 dagar