Startech StarTech.com HPE J9151E-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10GBASE-LR
Startech StarTech.com HPE J9151E-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10GBASE-LR
Startech StarTech.com HPE J9151E-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10GBASE-LR
Startech StarTech.com HPE J9151E-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10GBASE-LR
Startech StarTech.com HPE J9151E-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10GBASE-LR

Startech StarTech.com HPE J9151E-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10GBASE-LR 

2 995 kr
Frakt från 69 kr
Kan skickas omgående (4 kvar)
Startech artikelnr. J9151E-ST
Dustin artikelnr. 5011307200

Snabbfakta

  • Gränssnittstyp
    SFP+
  • SFP transceiver typ
    Fiberoptik
  • Fiberoptiska kontakten
    LC
  • Stöd för MMF (Multi-mode fiber)
    Nej
  • Maximal dataöverföringshastighet
    10000 Mbit/s

Produktegenskaper

  • 100 % kompatibilitet med HP J9151E garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
  • Är hot-swappable med fiberoptiska moduler
  • Låg strömförbrukning, mindre än < 1.3 W

10 Gbps | Enkele modus | LC | 10 Km | LivstidsgarantiJ9151E-ST är HPE J9151E-kompatibel fiber SFP+-sändarmodul som utformats, programmerats och testats för att fungera med HPE®-switchar och -routrar. Den ger tillförlitlig 10 GbE-anslutning över fiber-kabel för 10GBASE-LR-kompatibla nätverk med ett maximalt avstånd på upp till 10 Km.Tekniska specifikationer:- Våglängd: 1310 nm- Maximal dataöverföringshastighet: 10 Gbps- Typ: enkele modus- Anslutning: LC-kontakt- Maximalt överföringsavstånd: 10 Km- MEDELTID MELLAN FEL (MTBF): 1,386,624,697 timmar- Strömförbrukning: Digital Diagnostics Monitoring (DDM): JaDenna SFP+ fiber-modul är hot-swappable, vilket underlättar uppgraderingar och byten genom färre nätverksstörningar.StarTech.com SFP:erAlla StarTech.coms SFP- och SFP+-sändtagarmoduler täcks av en livstidsgaranti och kostnadsfri teknisk livstidssupport på flera språk. StarTech.com erbjuder ett brett utbud av SFP-moduler och direktanslutna SFP-kablar, vilket ger dig den bekvämlighet och tillförlitlighet du behöver för att garantera tillförlitlig nätverksprestanda.The StarTech.com Advantage

Specifikation StarTech.com HPE J9151E-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10GBASE-LR

Allmänt

Varumärke
StarTech.com

Prestanda

SFP transceiver typ
Fiberoptik
Maximal dataöverföringshastighet
10000 Mbit/s
Gränssnittstyp
SFP+
SMF (Single-mode fiber) stöds
Ja
Stöd för MMF (Multi-mode fiber)
Nej
Fiberoptiska kontakten
LC
SFP-sändtagarstandard
LR
Maximal överföringshastighet avstånd
10000 m
Våglängd
1310 nm
Fiber Ethernet-kablar teknik
10GBASE
Digital diagnostikövervakning (DDM)
Ja

Egenskaper

Produktens färg
Silver
Byte under drift (hotswap)
Ja
Medeltid mellan fel (MTBF)
1386624697 h
Kompatibla produkter
J9151E
Brand kompatibilitet
HP

Strömtillförsel

Strömförbrukning (vanlig)
1.3 W

Vikt & dimension

Bredd
58.4 mm
Djup
13.9 mm
Höjd
13.7 mm
Vikt
21 g

Förpackning

Antal produkter som medföljer
1 pc(s)
Förpackningens bredd
90 mm
Låddjup
115 mm
Höjd
31 mm
Vikt inkl. förpackning
50 g

Logistikdata

Ytterförpackningens bredd
90 mm
Harmonized System (HS)-kod
85369010
Ytterförpackningens längd
115 mm
Ytterförpackningens höjd
31 mm
Produkter per ytterförpackning
1 pc(s)
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Dokument StarTech.com HPE J9151E-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10GBASE-LR

Andra kunder tittade även på