Direktronik Fiberkabel LC-LC Singlemode 9/125 7MM Duplex 100M

Direktronik Fiberkabel LC-LC Singlemode 9/125 7MM Duplex 100M 

2 095 kr
Frakt från 69 kr
Kan skickas inom 48h
Direktronik artikelnr. 117-1772
Dustin artikelnr. 5011313609
Ruggad fiberkabel för tuffare miljöer

Produktegenskaper

  • LC-anslutning
  • Halogenfri och flamskyddad
  • Singlemode

Robust fiberkabel med endast 7.0 mm i sin ytterdiameter. Breakoutdelen har en armering runt fiberparen vilket gör kablaget extra tåligt vid installation. Ett bra val när man vill ha en "tuffare" kabel för sina kabel installationer där vanlig fiber patch kabel känns för klen. Halogen fri och flamskyddad isolering (HFFR).

För installtion i rör med LC duplex kontakt och dragögla krävs en innerdiameter på 16mm av rör diametern som minimum.

  • Liten diameter
  • Brett temperaturs område ( -40 till +80 )
  • Robust / Ruggad
  • Inomhus / Utomhus
Det finns ingen specifikation för denna produkt.
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Dokument Fiberkabel LC-LC Singlemode 9/125 7MM Duplex 100M

Andra kunder tittade även på